Randevu Alma Bilgileri
23 Mayıs 2019

RANDEVU ALMA BİLGİLERİ

Randevu Sistemi

Randevu alma işlemleri bölümlere bağlı olarak MHRS üzerinden ve ayaktan başvuru şeklinde gerçekleşmektedir. MHRS randevusu almak için;

Telefonla ALO 182 nin aranılmasıyla,

Hastanemiz web sayfası üzerinden online bulunan MHRS linkine tıklayarak,

İntenetten https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/login.xhtml adresine tıklayarak

 Randevu alınabilmektedir. 

Randevu alırken uymanız gereken kurallar:.

  • Randevu tarihinde, randevu saatinden en az 30 dakika önce hasta kayıt kabul birimine giderek giriş işlemlerinizi yaptırınız.Doktorlarımızın uygunluk durumuna göre bir saat içinde muayeneniz yapılacaktır. Polikliniklerimize kayıt için başvurunuz sırasında T.C. Kimlik Numarası içeren resmi bir kimliğin ibraz edilmesi zorunludur.

Adsız.jpg

MHRS ile nasıl randevu alınır? Alo 182 nedir? MHRS üzerinden aldığım bir randevuyu nasıl iptal edebilirim?

MHRS ( Merkezi Randevu Sistemi), Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı kolay randevu alma sistemidir.
MHRS Randevu Sisteminden Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

MHRS Randevu İptali Nasıl Olur?

MHRS üzerinden aldığınız randevunuzu randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanınız vardır. Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümüne tıklayınız. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan "İptal Et" butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.